Придбання страхового поліса чи укладення договору страхування є розумним кроком з боку будь-якої розсудливої людини. Однак не всі страхові компанії поспішають виконувати свої зобов’язання перед клієнтом. Багато з них не хочуть нести збитки і платити постраждалим.Коли справа стосується виплат страхового відшкодування страхова компанія може істотно занизити страхову суму, або зовсім відмовити у виплаті. Самостійно захищати власні інтереси досить складно, оскільки страхові компанії мають власну юридичну службу, яка детально опрацьовує стратегію захисту інтересів свого роботодавця.
Страхові компанії можуть створити стільки бюрократичної тяганини, що стомлений клієнт ладен і сам відмовитися від своїх претензій. Шоб вирішити питання на свою користь, клієнту знадобиться допомога фахівця. А тому у разі спірної ситуації, мудрим рішенням буде співпраця з юридичною компанією. Її фахівці добре підковані в юридичному плані і здатні швидко вирішити спірну ситуацію.
Страхова відмовляється платити? Занижує суму збитку? Порушує терміни виплат? Не згодні з призначеною сумою збитку? Хочете отримати належне вам по праву? Юридична допомога щодо відмови, затримки страхової виплати, заниження і затягування страхового відшкодування та інших питань. Працюємо по всій Україні.
Поширені спірні ситуації:
- Страхова компанія навмисне затримує виплати.
- Страхова компанія подає судовий позов на клієнта.
- Страхова компанія збанкрутувала.
- Страхова компанія занижує розміри виплати.
- Страхова компанія без вагомих причин розірвала договір.
- Страхова компанія відмовила у виплатах.
- Страхова компанія відмовляється оформляти страховий випадок
- Страхова компанія відмовляється приймати документи.
- Страхова компанія затягує терміни розгляду страхового випадку.
- Інші порушення закону.
На практиці причиною виникнення страхових спорів є одна й та сама ситуація – страхова компанія частково або повністю порушує умови укладеного раніше договору. Варіанти таких порушень досить різні, але серед них зазвичай можна виділити такі:
- відмова у виплаті на підставі того, що страховий випадок (пошкодження) не є наслідком ДТП, страхова посилається на те, що вони були отримані раніше до страхового випадку. При цьому найчастіше використовуються висновки експертної організації, яка співпрацює зі страховою компанією. Оскаржуються подібні дії в суді шляхом проведення незалежної судової експертизи;
- заниження страхових виплат. Подібно до попереднього варіанту, страхові компанії використовують висновки “своїх” експертних організацій.
- порушення строків виплат.
Оскільки страхові спори мають свою особливу специфіку, перед тим як ініціювати спір зі страховою компанією, необхідно провести:
- юридичні консультації щодо страхового випадку;
- аналіз страхового договору;
- аналіз документів, поданих для отримання страхового відшкодування;
- переговори зі страховою компанією.
Чи усі справи доходять до суду?
Врегулювання страхових спорів це цілий комплекс юридичних заходів.Ми абсолютно не прагнемо доводити справу до суду, адже в цьому випадку інтереси наших клієнтів можуть бути задоволені лише через тривалий період часу. Найчастіше нам вдається досягти мирової угоди. Але для цього необхідно грамотно скласти офіційну претензію, послатися на закони й конкретні цивільно-правові акти та пояснити опонентові, що ми готові йти до суду та вигравати. Отже,маючи грамотну стратегію, можна вирішити спір мирним шляхом, не вдаючись до суду. У більш ніж 50% випадків страхові компанії відшкодовують збиток до суду, після отримання офіційної претензії. Однак, якщо Ваша справа уже в суді- ми здійснимо низку заходів, спрямованих на оцінку перспектив та підготовку необхідних доказів.