Часто мрії про швидке вселення в затишне житло руйнуються через недобросовісність забудовника:
– порушення термінів передачі об’єкта,
– подорожчання житлоплощі,
– суцільні недоліки у квартирі,
– призупинення будівництва,
– порушення зобовязань щодо створення інфраструктури в районі.
Здебільшого справи щодо інвестування у будівництві зводяться до трьох напрямів:
– стягнення із забудовника неустойки за прострочення передання об’єкта,
– вимога про усунення недоліків або виплату компенсації за їх нівелювання своїми силами,
– стягнення грошових коштів, пов’язаних з відмовою пайовика від договору.
Безумовно, перелік спорів із забудовником цим не вичерпується. Тут ми лише вказуємо найпоширеніші справи.
Що потрібно брати до уваги, збираючись судитися із забудовником?
Необхідно забезпечити належне обгрунтування вимог, висунутих забудовнику. Наприклад, якщо під час огляду квартири було виявлено дефекти, їх потрібно зафіксувати в акті огляду, який необхідно підписати між інвестором і забудовником. Якщо ж ви вирішили відмовитися від подальшої участі в будівництві, то на руках має бути підтвердження направлення цієї вимоги забудовнику.
Якщо спір із забудовником пов’язаний з необхідністю усунення недоліків, то до звернення до суду необхідно буде провести експертизу. Вартість на ринку варіюється в діапазоні від 15 000 до 30 000 гривень. Велика ймовірність, що забудовник у рамках судового процесу вимагатиме призначення судової експертизи, бажаючи спростувати підрахунки.
Судовий розгляд із забудовником – тривала процедура, оскільки відповідачі всіма силами намагаються затягнути процес, щоб відстрочити момент виплати грошей. Найоптимістичніший розклад – 6 місяців з моменту подання позову до отримання виконавчого листа. Реалістично з урахуванням оскарження – не менше одного року. Якщо знадобиться проведення судової експертизи, то термін сміливо можна збільшувати ще на три місяці.
Також до початку судового процесу рекомендуємо перевіряти платоспроможність забудовника. Особливо критично це для тих випадків, коли ви плануєте не просто стягнути неустойку, а взагалі відмовитися від договору. У випадку банкрутства забудовника є ризик залишитися без грошей та без квартири. Приймайте це,будь ласка, до уваги.
Як будується взаємодія з нами?
- Клієнт описує ситуацію, і ми підказуємо, чи можна її вирішити правовими засобами на поточному етапі.
- Ми проводими оцінку перспектив і просимо клієнта надіслати весь пакет документів у електронному вигляді. Мета оцінки – переконатися, що є все необхідне для процесу або, принаймні, його можна роздобути. Також на цьому етапі проводиться перевірка платоспроможності забудовника. В іншому разі всі подальші зусилля можуть виявитися марними.
- За підсумками ознайомлення з документами ми готуємо правовий висновок, де фіксуємо, що можна зробити в ситуації, що склалася, і які заходи для цього необхідно здійснити,наприклад.- отримати виписку, що підтверджує оплату за договором,
– провести експертизу об’єкта на предмет наявності недоліків і вартості їх усунення,
– направити письмову претензію забудовнику.При цьому клієнт може виконати зазначені дії самостійно, використовуючи підготовлені інструкції, або попросити юридичну підтримку, щоб не допустити прикрих промахів.
Коли всі підготовчі дії завершено, ми готуємо договір на судове представництво і розпочинаємо підготовку позову та комплектування пакета документів для звернення до суду.
Ми ведемо судовий процес, через наших партнерів (Адвокатське бюро “Цюпка та партнери “), інформуючи довірителя про статус справи. За загальним правилом, наша участь закінчується на етапі ухвалення судового рішення . Але якщо замовник звертався за послугою “під ключ”, то ми отримуємо виконавчий лист та ініціюємо виконавче провадження.
Наведені ціни вказані для м.Київ. Точна вартість судового представництва у інших містах України визначається за підсумками оцінки перспектив. Оплата фіксованої частини здійснюється у вигляді передоплати,відсоток від присудженої суми – після стягнення цієї суми з Вашого опонента.