ААА хоче оскаржити американську модель оподаткування

Публікації

Асоціація випадкових американців (AAA) звернулася до своїх прихильників із закликом  зібрати кошти на черговий колективний судовий позов проти  уряду США. Цього разу ААА хоче оскаржити американську модель оподаткування на основі громадянства.

Як пояснив президент ААА Фаб’єн Леагре, ця система передбачає, що оподаткування базується на тому, де людина народилася, а не на тому, де вона проживає; це означає, що вона зобов’язана платити податки, якщо вона є громадянином США, навіть якщо вона не живе або ніколи не жила в цій країні.

Це безпосередньо впливає на американських емігрантів та “випадкових громадян” – тих, хто успадкував американське громадянство від своїх батьків або набув його, народившись у США, але ніколи не жив у Сполучених Штатах.

В рамках цієї кампанії асоціація сподівається зібрати близько 200 000 доларів, які будуть використані для фінансування судових витрат, а також для оплати послуг лобістських і громадських організацій, які будуть підтримувати ці зусилля .

ААА поширюється шаблон електронного листа, в якому  просять переслати його всім, кого це може торкнутися.

Асоціація випадкових американців (AAA) була створена у квітні 2017 року з ініціативи Фаб’єна Леагре, її президента. Її метою є захист та представництво інтересів осіб, які мають американське громадянство на додаток до громадянства однієї з держав-членів Європейського Союзу, але проживають за межами Сполучених Штатів, від шкідливих наслідків екстериторіального характеру американського законодавства. Все почалося в листопаді 2014 року, коли Фаб’єн Леагр, менеджер з продажу в Парижі, який народився в США в 1984 році і повернувся до Франції з батьком-французом у 1986 році, отримав лист від свого банку з проханням надати свій ідентифікаційний номер платника податків США. Не знаючи про свій статус американського платника податків, Фаб’єн Леагре спочатку подумав, що це якась помилка, але потім провівши деякі дослідження і виявивши, що в силу американського громадянства, яке він отримав при народженні, він дійсно зобов’язаний, як і будь-який американець у світі, декларувати свої доходи в податкових органах по той бік Атлантики. Саме тоді він вирішив боротися проти принципу оподаткування за національною ознакою, який застосовують лише Сполучені Штати та Еритрея, та проти екстериторіального американського законодавства, відомого як FATCA, що є причиною прагнення французьких банків отримати ідентифікаційний податковий номер (TIN) або номер соціального страхування (SSN). У серпні 2015 року Фаб’єн Леагр взявся об’єднати в колектив людей, які, як і він, визнають себе випадковими американцями. Потім, бажаючи професіоналізувати цю боротьбу, він вирішив створити асоціацію відповідно до закону 1901 року, що і було зроблено в квітні 2017 року. На сьогоднішній день Асоціація випадкових американців налічує понад 1400 членів, і це число продовжує зростати.

Юридичний Центр