Китайські суди і WeChatУсі мабуть чули про китайський месенджер WeChat. Нещодавно у нього з'явилася нова міні-програма Weisu , яка дозволяє віддалено брати участь у засіданні суду. Ця програма може перевіряти ID учасника засідання, передавати документи і навіть автоматично складати протокол судового засідання за рахунок вбудованої в WeChat технології перетворення мови в текст.

В першу чергу ПЗ буде використовуватися в процесах з питань інтелектуальної власності. Також очікується, що міні-програма поліпшить роботу так званих "кібер-судів", які тільки починають працювати в Китаї і розглядають справи в сфері електронної комерції, онлайн-кредитування та порушення авторських прав.

Слід зазначити, що технологізація судового процесу обумовлена не тільки загальним розширенням цифрової економіки в Китаї, але і цілком реальною потребою в скороченні очного відвідування судових засідань. Справа в тому, що в Китаї офіційно працюють всього близько 365 000 юристів. У США, їх наприклад, в 3,6 рази більше, при тому, що населення в 4,3 рази менше ніж у Китаї. При цьому, зарплати в китайській юридичній сфері далеко не американські, а тому зайнятість в юридичній галузі особливо не росте.